flickrlinkedin

Do konce roku 2025 bez vajec pocházejících od slepic z klecových chovů

Lukasz Pabian

CE Category Buying Manager, Diary Products

Víme, že kvalitní čerstvé výrobky a správný sortiment jsou pro zákazníky velmi důležité, když si vybírají obchod pro každodenní nakupování. Proto úzce spolupracujeme s našimi dodavateli, kteří naslouchají názorům našich zákazníků. Řadu let se středoevropský trh zaměřoval primárně na ceny. Nyní vidíme, že naši zákazníci také upřednostňují řadu dalších faktorů. Chtějí vědět, odkud produkty pocházejí a jak jsou vyráběny. To je důvod, proč jsme dnes ve střední Evropě učinili závazek, že se do konce roku 2025  v našich obchodech nebudou prodávat žádná vejce od slepic z klecových chovů, a to včetně vajec pod vlastní značkou. Každý rok přitom prodáváme ve střední Evropě více než sto milionů vajec a uznáváme, že hrajeme klíčovou roli v rámci průmyslu ve smyslu snahy o šetrnější výrobní metody.

Široká nabídka pro naše zákazníky

Toto prohlášení ze strany společnosti Tesco ve střední Evropě je pro nás a pro všechny dodavatele významným krokem. Jsme si vědomi, že v tuto chvíli vejce od slepic chovaných v klecích tvoří velkou část našich tržeb. Proto jsme se zavázeli ukončit prodej těchto vajec do konce roku 2025. Začali jsme spolupracovat s našimi dodavateli, abychom provedli nezbytné změny a splnili náš závazek a poskytli naše výrobky za atraktivní ceny. Už nyní v našich obchodech zákazníci najdou širokou škálu různých druhů vajec, jako jsou vejce od slepic chovaných  na podestýlce, ve volných výbězích a v ekologickém zemědělství. Budeme hledat ty nejlepší způsoby, jak v budoucnu nabídnout atraktivní řešení v poměru ceny a kvality.

A existují vhodné možnosti: ekologické zemědělství vyžaduje, aby se kuřata mohla volně pohybovat a aby byla krmena certifikovaným ekologickým krmivem. V případě chovu slepic v halách se nacházejí ve speciální budově s volným přístupem k bidýlkům. Volný výběh zaručuje, že kuřata se mohou volně pohybovat na farmě a přes noc se přesouvají do speciální budovy.

Sdílená odpovědnost

Tato iniciativa je součástí snahy společnosti Tesco zajistit produkty  udržitelným a etickým způsobem a navazuje na závazek společnosti Tesco ve Velké Británii – ukončit prodej vajec od slepic chovaných v klecích. Všude, kde působíme, je naším cílem poskytovat vysoce kvalitní výrobky za atraktivní ceny a současně řešit otázky týkající se životního prostředí a sociálních otázek, o které se zákazníci zajímají. Zavázali jsme se k neustálému zlepšování životních podmínek zvířat a pracujeme ve spolupráci s dodavateli na tom, abychom dosáhli vysokých standardů kvalitních životních podmínek zvířat způsobem, který umožní bezproblémové zásobování.